Marmara Adası

Marmara Adası için 23 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Marmara Adası Gündoğdu Köyü

Marmara Adası Hakkında
Marmara Adası
Marmara Adası Feribot
Marmara Adası Plajları
Marmara Adası Topağaç Köyü
Marmara Adası Saraylar
Marmara Adası Gezilecek Yerler
Marmara Adası Nerede
Marmara Adası Manastır Koyu
Marmara Adası Çınarlı Köyü
Marmara Adası Ulaşım
Marmara Adası Nereye Bağlı
Marmara Adası Asmalı Köyü
Marmara Adası Gündoğdu Köyü
Marmara Adası Konaklama
Marmara Adası Tatil

 

Marmara Adası'nın en güneyindeki yerleşim yeri olan Gündoğdu Köyü, zeytin ağaçlarıyla çevrili ve temel geçim kaynağı zeytincilik olan bir köy ancak beldede değeri giderek artan yaz turizminden dolayı konaklama tesisi ve mekan sayısı her geçen gün çoğalıyor. 

Ada genelinde olduğu gibi Gündoğdu Köyü'nde de yazları plajından dolayı nüfus katlanarak artıyor fakat yılın diğer dönemlerinde beldede yalnızca az sayıdaki yerleşik halk kalıyor. Geneli küçük otel, pansiyon ve apartlardan oluşan Gündoğdu konaklama seçenekleri arasında standart odalı, daireli, havuzlu seçenekler mevcut ve çoğu uygun fiyatlı. 

Gündoğdu Köyü Plaj ve Deniz

Geleneksel yaşamın hala devam ettiği köyün mütevazı merkezinde fastfood, kebap, pide tarzı yiyecekler satan restoran ve kafelere rastlamak mümkün. Sahile dek uzanan ormanlık tepelerin eteklerine kurulmuş olan Gündoğdu, deniz severler kadar doğa severleri de tatmin edecek güzellikte. Köyün kordon boyu dışındaki kıyı kesimini kaplayan plaj, yer yer daralsa da adanın korunaklı güney kıyılarında bulunduğu için oldukça sakin ve sığ. 

Gündoğdu Köyü, feribot iskelesinin de yer aldığı ada merkezine yakın köylerden biri ve merkeze olan uzaklığı yaklaşık 4 km. Özel aracınızla, taksi veya minibüslerle kısa sürede ulaşabileceğiniz Gündoğdu Köyü'ne giden yol doğa ve denizin arasında kaldığı için oldukça güzel manzaralar sunuyor. Bu Konuya Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 

Henüz Yorum Yapılmamış.


Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK