Marmara Adası

Marmara Adası için 8 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Marmara Adası Asmalı Köyü

Marmara Adası Hakkında
Marmara Adası
Marmara Adası Feribot
Marmara Adası Plajları
Marmara Adası Topağaç Köyü
Marmara Adası Saraylar
Marmara Adası Gezilecek Yerler
Marmara Adası Nerede
Marmara Adası Manastır Koyu
Marmara Adası Çınarlı Köyü
Marmara Adası Ulaşım
Marmara Adası Nereye Bağlı
Marmara Adası Asmalı Köyü
Marmara Adası Gündoğdu Köyü
Marmara Adası Konaklama
Marmara Adası Tatil

 

Marmara Adası'nın en doğusundaki yerleşim yeri olan Asmalı (Rumlar'ın yaşadığı dönemdeki ismiyle Aftoni), balıkçılık ve zeytincilikle geçinen oldukça küçük ve şirin bir belde. Asmalı'da turizm adanın diğer yerleri kadar gelişmiş olmasa da uygun fiyatlarla ev pansiyonculuğu yapılıyor. Doğa ve denizle iç içe, geleneksel bir atmosfer içinde ekonomik ücretlerle tatil yapmak isteyenler için Asmalı en ideal seçeneklerden biri. 

Marmara Adası Asmalı Köyü

Marmara Adası'ndaki mermer kaynakları sayesinde nem oranı düşük ve bol oksijenli bir havaya sahip olan mütevazı köyde, denize girmek için uygun olan kumsalla birlikte küçük bir tekne limanı da bulunuyor. Ayrıca Asmalı'da, Çınar ağaçlarının gölgesi altında dinlenebileceğiniz restoran ve kafe seçenekleri de mevcut.

Çevresi ağaçlık tepelerle çevrili olan köyün ada merkezine olan uzaklığı ise yaklaşık 18 km. Özel aracınızla kısa sürede ulaşabileceğiniz Asmalı'ya merkezden hareket eden taksi veya minibüslerle de keyifli bir yolculuk ardından varabilirsiniz. Bu Konuya Toplam 1 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 
ASİYE SARAL KICALI / İSTANBUL
Unutamadığım Asmalı Köyü
1980 Yılında Asmalı Köyüne bir düğün vesilesi ile gelmiştim. Çok beğenmiştim. Dağlardan Armut toplamıştık. O kuru dağlarda armutları görünçe o kadar çok sevinmiştim ki. Kızlarla birlikte bağırmaya başlatık. Korucu ne oluyor orada diye bizlere korkuyla seslenmişti. Armutları koyacak yerimiz yoktu. Koynumuza doldurduk. O Armut ağaçları kimin idi bilmiyorum. Cahillik işte sormadan aldık. inşallah hakkını helal etmiştir. Helal olması acısından o arazı sahibi adına sadaka vereceğim inşallah. inşallah oradan küçük de olsa bir arsa almayı Allah bana nasip eder. Asmalı Köyüne gönülden selamlar Sevgiler.
31.08.2016 14:58:51 / 3224

Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK