Marmara Adası

Marmara Adası için 14 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Marmara Adası Plajları

Marmara Adası Hakkında
Marmara Adası
Marmara Adası Feribot
Marmara Adası Plajları
Marmara Adası Topağaç Köyü
Marmara Adası Saraylar
Marmara Adası Gezilecek Yerler
Marmara Adası Nerede
Marmara Adası Manastır Koyu
Marmara Adası Çınarlı Köyü
Marmara Adası Ulaşım
Marmara Adası Nereye Bağlı
Marmara Adası Asmalı Köyü
Marmara Adası Gündoğdu Köyü
Marmara Adası Konaklama
Marmara Adası Tatil

 

Mermer kaynaklarından dolayı nem oranı düşük bir havaya sahip olan Marmara Adası'nın dört bir yanında çok sayıda plaj bulunuyor. Çoğu iri kumlu ya da taşlık kumsallara sahip olan bu plajlarda deniz bulanmadığı için oldukça berrak ve temiz. Tıpkı Kuzey Ege'de olduğu gibi bu bölgeye yakın olan Güney Marmara'da da deniz yılın büyük bir kısmı serin. Adanın güneyinde kalan kısımlarında deniz sakinken kuzey kısımları rüzgara açık olduğu için çoğu zaman dalgalı. Genellikle adadaki köylerin kıyılarında yer alan Marmara Adası plajlarına yerleşimin olmadığı noktalarda da rastlanabiliyor. Plajların tümüne merkezden hareket eden minibüs veya teknelerle ulaşmak mümkün.


Marmara Adası Genel Görünüm

Kole Plajı: Marmara Adası merkez plajları arasında yer alan Kole Plajı, adadaki en hareketli ve kalabalık noktalardan biri. Feribot iskelesinden batıya doğru yürüyerek ulaşılabilen plaj, geniş ve iri kumlu bir yapıya sahip. Deniz ise dalgasız, serin ve berrak. 

Marmara Adası Kole Plajı

Keresya Plajı: Kole Plajı'nın ilerisinde yer alan Keresya Plajı, Kole ile aynı özelliklere sahip olsa da daha ıssız ve taşlık bir plaj. 

Aba Plajı: Feribot iskelesinden doğuya doğru yürüyerek ulaşılabilecek olan Aba Plajı'na merkezden motorla ulaşım seçeneği de bulunuyor. Dar ve taşlık bir kumsala sahip olan Aba, oldukça temiz ve sakin bir denize sahip. 

Manastır Koyu: Marmara Adası'ndaki nadir kumluk plajlardan olan Manastır Koyu, adadaki gizli cennetlerden biri. Çevresinde yerleşim olmayan altın kumlu plajda az sayıda konaklama tesisi mevcut. Manastır Koyu, merkezden batıya doğru yaklaşık 3,5 km ilerlendiğinde, Çınarlı Köyü'nün girişinde bulunuyor.

Çınarlı Plajı: Merkezin yaklaşık 5 km batısında yer alan Çınarlı'ya özel araç, taksi ve dolmuşlarla kısa sürede ulaşılabiliyor. Adanın en batıdaki köyü olan Çınarlı, aynı zamanda adadaki gözde plajlardan biri. Bu yüzden çevresindeki konaklama seçenekleri ve kafe, restoran gibi mekanlar gittikçe çoğalıyor. 

Marmara Adası Çınarlı Plajı

Gündoğdu Plajı: Merkezin yaklaşık 4 km doğusunda bulunan Gündoğdu, adanın en güneyindeki yerleşim yeri. Oldukça sakin ve korunaklı bir kumsala, denize sahip olan beldede, havuzlu konaklama seçeneği bulmak mümkün. 

Topağaç Plajı: Marmara Adası'nın güneyinde yer alan plajlardan bir diğeri de Topağaç. Geleneksel köy yaşantısının devam ettiği Topağaç, oldukça uzun bir plaja ve çarşaf gibi bir denize ev sahipliği yapıyor. Merkeze olan uzaklığı ise yaklaşık 12 km. 

Asmalı Plajı: Adanın en doğusundaki köy olan Asmalı, küçük bir tekne limanı ve kumsala sahip. Ev pansiyonculuğunun yaygın olduğu beldede, kafe ve restoran da bulunuyor. Ada merkezine olan uzaklığı ise yaklaşık 18 km. 

Saraylar Plajı: Marmara Adası'nın mermeriyle ünlü noktası Saraylar'da Abroz Plajı ve Kadınlar Plajı olarak iki ayrı kumsal bulunuyor. Birbirine yakın Saraylar plajlarının kumsalı ve denizi açık tonlardayken isminden de anlaşılabileceği üzere biri kadınlara özel. Adanın kuzeydoğusunda bulunan Saraylar'a merkezden hareket eden minibüslerle yaklaşık yarım saatte ulaşmak mümkün. 

Marmara Adası Kadınlar PlajıBu Konuya Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 

Henüz Yorum Yapılmamış.


Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK